Seminarium GIODO

1. 09.06.2017 12:43

Twoje dane – Twoja sprawa

W dniu 6 czerwca 2017 roku Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu uczestniczył w seminarium zorganizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w ramach VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli”. Program objęty był honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Seminarium otworzyła dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Po niej głos zabrali: Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka, Tomasz Zdzikot - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Witold Kołodziejski - Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz przedstawiciele: MEN, Microsoftu,Facebooka, Orange Polska i Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Spotkanie podsumowujące kolejną edycję projektu GIODO było jednocześnie okazją do prezentacji najlepszych programów edukacyjnych i inicjatyw powstałych w czasie jego trwania. Koordynator szkolnego programu ,,Twoje dane – Twoja sprawa'' w ZSZ nr 1 pani Teresa Chudzińska w Sali Goethego PKiN miała okazję uczestniczyć także w kolejnym z cyklu wykładzie „Lekcje z GIODO”, tym razem wystąpienie przedstawiciela GIODO nosiło tytuł „Portale społecznościowe - aktywność dzieci i młodzieży w sieci”.

-Żeby młody człowiek współtworzył odpowiedzialnie społeczeństwo obywatelskie musi znać i rozumieć swoje prawa oraz mieć poczucie wpływu i odpowiedzialności za zmienianie rzeczywistości wokół siebie – mówił Marek Michalak, gratulując pedagogom zaangażowania, a młodzieży udziału w konkursie i zwrócenia uwagi na tę ważną sferę życia, jaką jest prawo do prywatności i ochrona danych osobowych w dzisiejszym cyfrowym świecie.