Stażyści w Wenecji


W ramach programu POWER VET " Staże zagraniczne czas na nas! " uczniowie oprócz odbywanych praktyk mają zapewnione w programie trzy  wycieczki ,jedna z nich to wycieczka do Wenecji -przepięknego, wyspowego  miasta na wodzie znajdującego się w północnej części Włoch tuż nad Adriatykiem, w rejonie Zatoki Weneckiej. Zdaje się, że nie ma osoby, która nigdy nie słyszała o tym magicznym miejscu. 


imageimageimage


Staże Włochy


Handlowcy, hotelarze, informatycy , technolodzy żywności, turyści pozdrawiaja z przepieknego miasta Forli we Włoszech : dyrekcję , grono pedagogiczne oraz kolezanki i kolegów " Słowianki" . Uczniowie odbywaja we Włoszech miesięczną praktykę w ramach programu POVER VET "Staze zagraniczne - czas na Nas ! "


imageimage


Praktyki w Irlandii


 Elektrycy i mechanicy już  po pierwszym tygodniu praktyk . Swoje  staże odbywają w duzej firmie E+I Engineering Group, która ma swoje  pozostałe oddziały  mędzy innymi w Emiratach, USA i Londynie. 


imageimageimage


Staże Irlandia


Elektrycy i mechanicy pozdrawiają dyrekcje szkoły, grono pedagogiczne oraz kolezanki i kolegów z przepieknej Irlandii


imageimageimage


zajęcia jezykowe


Juz zakończył się cykl zajęć językowych w ramach programu POVER VET "  Staże zagraniczne - czas na nas ! " II edycja. Brało w nich udział 32 uczniów naszej szkoły we wszystkich zawodach jakie mamy w ofercie edukacyjnej. 


imageimageimage


Praktyki zagraniczne


19 kwietnia o godz.17.00 w auli szkoły odbędzie się spotkanie rodziców oraz uczniów wyjeżdżających na staże zagraniczne do Włoch i Irlandii.


image


Rozmowy na Skype


Dzisiaj ( 10 kwietnia br.) uczniowie wyjeżdżający do Włoch mieli na Skype rozmowy w języku angielskim. Na podstawie tych rozmów dobierane będą prace w zawodzie.Jesteśmy z nich bardzo dumni ponieważ opiekun Włoski pochwalił poziom językowy naszych uczniów.


imageimageimage


praktyki zagraniczne


Zajęcia kulturowe (aula)

6 kwietnia ( czwartek) godz 13.00

8 kwietnia( sobota) godz. 10.00

10 kwietnia(poniedziałek) godz. 15.00

Zajęcia językowe

12 kwietnia( środa) od 13 razem
13 kwietnia ( wielki czwartek ) od 10 razem
29 kwietnia ( sobota) od 10 Włochy
27 kwietnia ( czwartek ) od 13 Irlandia

Rozmowa przez skype 

10 kwietnia  7 i 8 lekcja


image


Europass


Uczestnicy praktyk  w ramach programu POWER VET - " Staże zagraniczne - Czas na nas! " otrzymali z rąk dyrektora pana Łukasza Denysa dwa dokumenty europass oraz certyfikat ( w jezyku polskim i angielskim)

Dokument Europass – Mobilność służy do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia, odbywanych w innym kraju europejskim w ramach wyjazdu zorganizowanego (określanych mianem europejskich ścieżek kształcenia). Nasi uczniowie mieli przyjemnośc odbywac praktykę we Włoszech i Wielkiej Brytani. Już niebawem następna grupa będzie realizować praktykę zawodową za granicą.


imageimageimage


Praktyki zagraniczne 2017


 W środę 8 marca o godz. 12.30 w auli  odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie praktyk zagranicznych do Włoch i Irlandii.


image


Praktyki zagraniczne


Zakończyła się I etap rekrutacji w ramach projektu " Zagraniczne Staże Zawodowe - czas na nas! " I i II edycja.

Zgodnie z regulaminem rekrutacyjnym na liscie rankingowej osób zakwalifikowanych na praktyki zagraniczne do Wielkiej Brytani sa uczniowie techniku elektrycznego 4 osoby oraz technikum mechanicznego 4 osoby. Natomiast na praktyki do  Włoch zakwalifikowały sie 24 osoby: ( technikum handlowe 4 osoby, hotelarskie 4 osoby , obslugi turystycznej 4 osoby, technikum technologii zywności 4 osoby, technikum informatyczne 8 osób ). Kolejnym etapem rekrutacji jest napisanie CV w języku angielskim do 27 stycznia 2017r.

 


image


Wycieczki Włochy, Irlandia


Uczniowie przebywający na stażach zagranicznych oprócz praktyk maja też zorganizowane wycieczki. Informatycy przebywający w Irlandii  mieli wycieczka do Giant's Causeway oraz Carrick-a-Rede, jak również mogli zejść  do Oceanu Atlantyckiego. Natomiast uczniowie przebywający we Włoszech podziwiali piękne miasto Florencję.


imageimageimage


Zajęcia językowe


W dniach od 7 - 14 kwietnia odbyły się zajęcia językowe  przygotowujące  uczniów wyjeżdżających na praktyki zagraniczne w ramach programu PO WER " Praktyki zagraniczne - czas na nas".


imageimageimage


Praktyki zagraniczne


20 kwietnia o godz. 17.00 w auli szkoły odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów wyjeżdzających na praktyki zagraniczne w ramach projektu POWER


image


Zajęcia kulturowe


0d 30 marca do 2 kwietnia w ramach programu POWER uczniowie uczestniczący w stażach zagranicznych do Włoch i Irlandi Północnej mieli możliwośc zaznajomienia się z kulturą i obyciem w ramach kursów kulturowych . Uczestnicy projektu będa przebywać przez miesiąc we Włoszech - miejscowość Riolo Term, natomiast w Irlandi Północnej miasto  Londondery. Uczniowie bardzo zadowolenii z zajęć przygotowania  kulturowego z niecierpliwością czekają na zajęcia językowe, które będą trwać od 7 do 16 kwietnia. 


imageimageimage


Staże zagraniczne


30 marca odbyły się rozmowy kwalifikacyjne z organizatorem staży zagranicznych w Włoszech. Uczniowie w języku angielskim przez skype online mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe. Wszyscy wypadli pomyślnie. Na swoją rozmowę czekają informatycy, którzy jadą do Irlandii Północnej - rozmowa zaplanowana  jest na środę 6 kwietnia.

Od 31 marca odbywają się zajęcia kulturowe i językowe przygotowujące uczestników stażu do swobodniejszego poługiwania się językiem obcym oraz obyciu w społeczności w jakiej  będą przebywać.


imageimageimage


Praktyki Zagraniczne


Terminy zajęć przygotowujacych do wyjazdu na praktyki zagraniczne:

Przygotowanie pedagogiczno kulturowe

31 marca,  01 kwietnia ,  02 kwietnia 

Przygotowanie z języka angielskiego

07 kwietnia, 08 kwietnia, 09 kwietnia

14 kwietnia, 15 kwietnia, 16 kwietnia

 


image


Praktyki Zagraniczne


30 uczniów w zawodach technik handlowiec, technik informatyk, technik obsługi turystycznej, technik hotelarz, technik technologi żywności będzie uczestniczyć w praktykach zagranicznych w ramach PO WER - "Praktyki zagraniczne - czas na nas!". Już w maju  br 14 osób będzie podziwiać uroki pięknego miasta Forli we Włoszech natomiast 8 informatyków wyjedzie do Wielkiej Brytani ( Irlandia Północna) miasto Londonderry. Natomiast 8 osob zw zawodach technik meczanik oraz technik elektryk odbęda praktyki w maju 2017 r. również w Wielkiej Brytani. 

Komisja rekrutacyjna spośród wielu kandydatów,  biorac pod uwagę średnią ocen , znajomośc języka obcego, zachowanie oraz oceny z przedmiotów zawodowych wyłoniła najstępujących uczniów:

Włochy  - Forli

Małgorzata Ciejka – technik hotelarstwa

Ewa Gasior – technik hotelarstwa

Ewa Dwojak – technik hotelarstwa

Julia Marciniak – technik obsługi turystyczne

Kamila Piętka - technik obsługi turystycznej

Katarzyna Bączek -  technik obsługi turystycznej

Jakub Iwanicki – technik obsługi Turystycznej

Grzegorz Łuczyszyn – technik handlowiec

Piotr  Federyszyn - technik handlowiec

Patryk Wojciechowski – technik handlowiec

Iwona Rzepka – technik technologii żywności

Marta Legun – technik technologii żywności

Daria Rogowska - technik technologii żywności

Barbara Staszyńska - technik technologii żywności

Wielka Brytania  ( Irlandia Północna ) Londonderry

Damian Kudła – technik informatyk

Kamil Noworolski - technik informatyk

Krzysztof Godek - technik informatyk

Marcin Grochulski - technik informatyk

Dawid Ziółkowski - technik informatyk

Michał Wołoszyn - technik informatyk

Adrian Markiewicz - technik informatyk

Bartosz Kosno - technik informatyk


imageimageimage