Szybkość + wytrzymałość

1. 21.06.2017 14:10

8 czerwca odbyły się mistrzostwa województwa w indywidualnej lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice, którzy w zawodach powiatowych zajęli pierwsze i drugie miejsce w poszczególnych konkurencjach. W kategorii chłopców awans do finału wojewódzkiego wywalczono w konkurencjach biegowych i sztafecie a w kategorii dziewcząt w konkurencjach technicznych i sztafecie. Rywalizacja w poszczególnych startach była bardzo zacięta i wyrównana. Najwięcej emocji wzbudził finał biegu na 100m ,do którego z drugim czasem 11,60s awansował Stanisław Janczura oraz siódmym Kamil Sałbut .Od startu stawka była wyrównana i dopiero finisz zadecydował o podziale medali, gdzie srebrny wywalczył nasz sprinter przegrywając ze zwycięzcą o 0.05 sekundy. Wielkie słowa uznania dla Staszka Janczury , który wrócił do sportu po kontuzji i długiej rehabilitacji. Równie pasjonująca rywalizacja towarzyszyła w finale biegu na 1500m , w którym reprezentował naszą szkołę Ruben Bielecki. Po jesiennych finałach biegów przełajowych pozostał niedosyt bo czwarte miejsce jest najbardziej nielubiane przez sportowców. I w tym biegu scenariusz był podobny .Po pierwszym okrążeniu utworzyła się grupa pięciu biegaczy która osiągnęła przewagę nad resztą stawki i było wiadomo że to oni będą decydować na finiszu. Zawodnik z Głuchołaz nadawał tempo biegu natomiast tuż za nim trwała zażarta walka i rotacja na pozycji drugiej i trzeciej. Zadecydowała ostatnia prosta gdzie walka o drugie miejsce trwała do mety i ostatecznie na trzecim miejscu przybiegł Ruben Bielecki ze stratą 0.16 sekundy do drugiego zawodnika zdobywając w ten sposób brązowy medal. Solidarnie walczyły sztafety dziewcząt i chłopców zgodnie zdobywając piąta lokatę w województwie w składzie dziewcząt  : Katarzyna Jarosławska ,Nicola Karłowicz , Klaudia Szumlakowska, Monika Świętoniowska oraz chłopcy :Kamil Jonek ,Kamil Sałbut ,Adrian Fedorowicz , Mateusz Turczynowski. Punktowały do współzawodnictwa międzyszkolnego dziewczyny w konkurencjach technicznych : VI miejsce w skoku w dal Klaudii Szumlakowskiej , VII miejsce w rzucie oszczepem i VIII w pchnięciu kulą Pauliny Dąbrowskiej. Wszystkim uczestnikom finału dziękujemy za zaangażowanie i sportową walką oraz gratulujemy osiągniętych wyników sportowych.