KONKURS WIEDZY

1. 12.04.2017 11:32

KONKURS WIEDZY O KRAJACH OBCOJĘZYCZNYCH DLA GIMNAZJALISTÓW POWIATU BRZESKIEGO

Tegoroczna edycja KONKURSU  WIEDZY O KRAJACH OBCOJĘZYCZNYCH skierowana do GIMNAZJALISTÓW POWIATU BRZESKIEGO odbyła się w dniu  11 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Celem konkursu jest popularyzacja i upowszechnianie wiedzy zarówno o krajach anglo-  jak niemieckojęzycznych, a także doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i niemieckim wśród młodzieży szkolnej. Imprezę otworzył Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1  Łukasz Denys , który  przywitał uczestników konkursu oraz  nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego. Na wstępie pan Dyrektor przedstawił  ofertę edukacyjną odnośnie kierunków kształcenia  w naszej szkole, jak również  podkreślił znaczenie znajomości języków obcych , szczególnie przy uwzględnieniu realiów obecnego rynku pracy oraz życzył uczniom powodzenia podczas konkursowej rywalizacji.  W tym roku zmagania konkursowe, które miały charakter drużynowy  prowadzili Karol Czyżycki z klasy III b/d oraz Grzegorz Godzik z klasy IIa/b. Konkurencje obejmowały pytania z realioznawstwa , prezentowane w postaci multimedialnej.  Następnie zadaniem uczniów było uzupełnienie słów piosenki Herberta Grönemeyera  ,, Morgenrot” oraz Adele ,, When we were young’’. Ostatnia konkurencja polegała na przetłumaczeniu znaczenia angielskich i niemieckich przysłów. Na uwagę zasługuje fakt szczególnego zaangażowania uczennic klasy III c/e, które  wykonały dekorację auli , zadbały o obsługę gości w ramach poczęstunku oraz  czuwały nad tabelą podsumowującą wyniki poszczególnych konkurencji. W  tegorocznej edycji konkursu  zwyciężyło Gimnazjum nr 4 z Brzegu, II miejsce przypadło gimnazjalistom z PG 3 z Brzegu, natomiast III miejsce zajęło Gimnazjum ze Skarbimierza.  Godnym podkreślenia był bardzo wysoki poziom wiedzy tegorocznych uczestników konkursu, którym po słodkim poczęstunku niezawodni- Brajan Prychitko i Aleksandra Coś z klasy IIh/f umożliwili  zwiedzanie naszej szkoły oraz zatroszczyli się o uwiecznienie naszej imprezy w postaci fotograficznej. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe sponsorowane przez Wydawnictwo Lektor Klett oraz Oxford, które uroczyście wręczył pan Dyrektor Łukasz Denys, składając im jednocześnie gratulacje.